بهترین جا برای امریه سربازی در سال 1403 کجاست؟

بهترین جا برای امریه سربازی در سال 1403 کجاست؟

سربازی بخش مهمی از زندگی پسران این سرزمین است و از زمانی که این عزیزان به سن قانونی می رسند، باید مدت زمان مشخصی خدمت را از سر بگذرانند. گرچه تا زمان تحصیل در دانشگاه به لطف گواهی اشتغال به تحصیل نیازی به گذراندن خدمت نیست، اما پس از آن حتما باید بسته به مدت زمان تعیین شده توسط نظام وظیفه افراد خود را به این سازمان معرفی کنند، اما یکی از روش های گذراندن خدمت سربازی، دریافت امریه می باشد که در این صفحه قصد داریم با بهترین مکان ها برای امریه سربازی را به شما معرفی نماییم، پس در صورتی که تمایل به دریافت امریه دارید، حتما این مطلب را دنبال کنید.

 

امریه سربازی چیست؟

امریه سربازی طرحی است که برای کمک به نخبگان و متخصصان کشور در حوزه های گوناگون تدارک دیده شده و به کمک آن، افراد می توانند به جای گذراندن مدت زمان سربازی اجباری در پادگان ها و نهادهای نظامی، در یک سازمان دولتی یا خصوصی به عنوان کارمند مشغول به کار شوند و مدت زمان خدمت را به این شکل بگذرانند.

امریه از برخی جهات با سربازی عادی متفاوت است، مانند اینکه هیچ کسری یا اضافه خدمتی برای آن در نظر گرفته نمی شود و همیشه زمان ثابت و برابر با مدت زمان استاندارد سربازی در زمان دریافت آن دارد. از نظر حقوق هم مبالغ دریافتی توسط سربازان این طرح با سربازانی که در پادگان ها خدمت می کنند یکسان است، گرچه بالاتر بردن این مبلغ و میزان آن در اختیار سازمان های دریافت کننده سرباز قرار گرفته است و برای مثال برخی شرکت های خصوصی می توانند انتخاب کنند که حقوق بیشتری به متخصص خود بدهند.

در محیط شرکت ها و سازمان های دریافت کننده سرباز، نیازی به پوشیدن لباس نظامی نیست، قوانین سختگیرانه ظاهری مانند موی سر وجود ندارد و خبری هم از وظایفی مثل پست دادن و نگهبانی نخواهد بود. همچنین اتکای این افراد به دانش و رشته تحصیلی آنها بوده و معمولا برای استخدام در محل شرکت یا سازمان مورد نظر هم در اولویت قرار می گیرند. بنابراین مزایای متعددی را می توان برای شرکت کنندگان در این طرح مطرح کرد.

اما حالا شاید بپرسید که چه ارگان هایی می توانند چنین سربازانی دریافت کنند؟

 

بهترین جا برای دریافت امریه سربازی

طرح امریه از طرف سازمان نظام وظیفه به دو گروه از مجموعه ها تعلق می گیرد: سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی دانش بنیان. سازمان های دولتی معمولا ظرفیت پذیرش به مراتب بالاتری از شرکت های دانش بنیان دارند و در صورتی که سازمان مورد نظر درخواست فرد را قبول کند، مسیر برای بهره گیری از طرح در آنها هموار خواهد بود، در حالی که شرکت های دانش بنیان باید درخواست سربازی فرد متقاضی را برای نهادهای مسئول طرحشان ارسال کرده و بعد سربازان را بپذیرند.

مهمترین سازمان های دولتی که دارای ظرفیت در سال 1403 برای این طرح هستند عبارتند از:

 1. وزارت نیرو
 2. وزارت نفت
 3. وزارت آموزش و پرورش (سرباز معلم)
 4. مخابرات
 5. پست جمهوری اسلامی ایران
 6. جهاد کشاورزی
 7. ذوب آهن اصفهان
 8. فولاد خوزستان
 9. فولاد مبارکه اصفهان
 10. سازمان حفاظت از محیط زیست
 11. سازمان بازرسی کل کشور
 12. بنیاد شهید انقلاب اسلامی
 13. کمیته امداد
 14. دانشگاه های دولتی
 15. آب و فاضلاب شهری و روستایی

در میان شرکت های خصوصی دانش بنیان، گزینه های به مراتب متنوع تری در اختیار شما خواهد بود. همه چندین هزار شرکتی که تحت حمایت این طرح قرار دارند، می توانند تا سقف محدودی سرباز برای خود درخواست کنند. اما اگر می خواهید بدانید چطور می توان از این خدمت استفاده کرد و نحوه انجام آن چگونه است، با ما در بخش بعدی همراه باشید.

 

دریافت امریه سربازی از شرکت دانش بنیان

یکی دیگر از مراکزی که می توانید با فعالیت در آن، امریه سربازی دریافت کنید، مراکز دانش بنیان می باشد. لازم به توضیح است؛ به شرکت هایی که یکی از پایه های اصلی فعالیت آنها، علم و فناوری باشد و تاییدیه های معاونت ریاست جمهوری را دریافت کرده باشند، دانش بنیان گفته می شود که متقاضیان می توانند در این مراکز از امریه سربازی برخوردار شوند. البته لازم به توضیح است که دریافت امریه در این مراکز شرایط خاصی دارد که باید به خوبی با این شرایط آشنا باشید تا در آینده مشکلی برای شما پیش نیاید. برای کسب اطلاعات کامل درمورد این موضوع می توانید به مقاله امریه سربازی دانش بنیان در وب سایت ما مراجعه فرمایید.

 

چطور امریه بگیریم؟

در ادامه به طور خلاصه در مورد روش دریافت امریه سربازی توضیح داده شده است، بنابراین قبل از انتخاب شرکت یا سازمان برای دریافت امریه سربازی می توانید توضیحاتی که در ادامه ذکر شده است را مطالعه فرمایید.

 

امریه سربازی در سازمان های دولتی

اگر بخواهید امریه خود را از مجموعه ها و سازمان های دولتی بگیرید، کار چندان پیچیده نیست، اما احتمال پذیرش آن در حالت عادی محل تردید خواهد بود. همچنین هر سازمان شرایط خاص خودش را برای دریافت سرباز امریه دارد که بدون داشتن آنها نمی توانید برای این امر اقدام کنید. برای مثال، امریه آموزش و پرورش یا سرباز معلم تنها به کسانی تعلق می گیرد که در بازه تابستان برای اعزام اقدام کنند و فقط در مناطق محروم و کم برخوردار اجرا می شود، پس سرباز معلم باید خود را برای کار در چنین محیط هایی آماده کند. این در حالی است که برای مثال ارگانی مانند وزارت نیرو برای امریه سربازی خود شرط معدل دارد و هر چقدر مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشید، این شرط هم سختگیرانه تر است.

 

دریافت امریه سربازی در شرکت های خصوصی

برای شرکت های خصوصی تنها امریه سربازی موجود، امریه دانش بنیان است. در صورتی که یک شرکت تأییدیه دانش بنیان داشته باشد، می تواند از یکی از امتیازهای این طرح استفاده کرده و طی سال تا سقف دو نفر را به عنوان سرباز در محل مجموعه خود به کار بگیرد. تعداد سربازان به نوع گواهی و میزان درآمد سالیانه شرکت بستگی دارد و پذیرفته شدن آن هم قطعی نیست، چون در طرح دانش بنیان عده سربازان امریه محدود است و بر اساس جدولی به نام جدول امتیازدهی مشخص می شود که چه کسانی اولویت اصلی برای این کار هستند.

مواردی مانند پست کنونی در محل شرکت، مدرک تحصیلی، تأهل و فرزند داشتن، سابقه حضور در شرکت و عضویت در هیئت مدیره یا هیئت مؤسسان همگی جزو مسائلی هستند که در جدول امتیازدهی برای شما امتیاز جمع کرده و باعث می شوند که احتمال تأیید شدن شما بیشتر شود. این موضوع به خصوص برای مدیران و بنیان گذاران شرکت های دانش بنان مزیت ایجاد می کند و برای انها بدل به یک گزینه بسیار مطلوب می شود.

 

شرایط دریافت امریه سربازی چیست؟

تنها باید دقت داشته باشید که همه موارد دریافت امریه، نیازمند داشتن سه ویژگی هستند:

 1. فرد متقاضی نباید حتی یک روز غیبت داشته باشد. این موضوع هم در سازمان های دولتی و هم در شرکت های دانش بنیان مشترک است.
 2. فرد متقاضی نباید در حال اشتغال به تحصیل باشد و باید آماده ارسال دفترچه خود به نظام وظیفه باشند.
 3. هر چقدر سطح مدرک دانشگاهی شما بالاتر باشد، احتمال قبولی و بهره مند شدن از این خدمت هم بیشتر می شود.
 4. مدرک تحصیلی شخص متقاضی دریافت امریه باید با شغلی که برای آن درخواست می دهد یکسان باشد، در غیر این صورت امکان دریافت امریه سربازی وجود ندارد.

پس با اتکا به این موارد می توانید برای دریافت امریه اقدام کنید.

 

دریافت امریه دانش بنیان

اگر در میان این گزینه ها به دنبال امریه دانش بنیان هستید و نمی دانید چطور باید آن را دریافت کنید یا در مسیر دریافت آن با تردید روبرو هستید، مجموعه فن بنیان می تواند به یاری شما آمده و این مسیر را برایتان شفاف سازی کند. خارج از اطلاع یافتن از چگونگی دریافت این خدمت، کارشناسان ما می توانند به آن دسته از شرکت هایی هم که قصد دارند با دریافت تأییدیه دانش بنیان برای دریافت امریه برای مدیران و کارمندان متخصص خود اقدام کنند، کمک شایانی نمایند تا هم پتانسیل دریافت گواهی دانش بنیان آنها مشخص شود و هم چالش های سد راه آنها به بهترین نحو برطرف گردند. همین امروز با ما تماس بگیرید تا از این خدمات بهره مند شوید.

شرایط دریافت امریه سربازی

 

کلام پایانی

ارگان ها و سازمان های مختلفی از این طرح حمایت می کنند و شما می توانید با مشغول به کار شدن در این سازمان ها و دریافت امریه سربازی، خدمت سربازی خود را بگذرانید، اما قبل از ثبت درخواست باید شرایط خودتان و شرکت مورد نظر برای دریافت امریه را به خوبی در نظر بگیرید تا در زمان درخوست دچار مشکل نشوید. در این مطلب سعی کردیم تا بهترین مراکز برای دریافت امریه را به شما عزیزان معرفی کنیم، اما اگر شما مرکز دیگری را می شناسید که می توان از این طرح پشتیبانی می کند و امکان درخواست امریه در آن مرکز وجود دارد، لطفا در انتها همین صفحه، در بخش دیدگاه ها برای ما بنویسید تا آنرا به این صفحه اضافه کنیم. همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال و ابهام در مورد این موضوع می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

مقالات مرتبط

فرم درخواست مشاوره

برای جلسه مشاوره لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.