مزایای ثبت شرکت دانش بنیان چیست؟

مزایای ثبت شرکت دانش بنیان چیست؟

اگر مقالات دیگر ما در مجموعه فن بنیان را مطالعه کرده باشید، حتما با سطح قابل توجهی از اطلاعات در خصوص طرح دانش بنیان و چگونگی دریافت تأییدیه آن از نهادهای مسئول این طرح آشنا شده اید. با این وجود، سوالی که همیشه پس از آشنایی با این حوزه مطرح می شود، این است که دقیقا چه مزیتی در دریافت تأییدیه وجود دارد؟ بسیاری از شرکت ها بدون دریافت آن هم در حال توسعه هستند. از طرف دیگر، برخی از مدیران معتقدند پیگیری های دریافت تأییدیه به دردسر آن نمی ارزد. اگر از هر کدام از این دو گروه هستید یا صرفاً می خواهید در مورد مزایای این طرح بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

 

دانش بنیان شدن

از زمانی که دولت موظف شد این طرح را اجرایی کند، مزایای دانش بنیان همواره یکی از موضوعات بحث اصلی برای فعالان اقتصادی و مسئولین مربوطه بوده اند. از یک طرف، مسئولین وظیفه دارند مزیت هایی را برای شرکت های تحت این طرح فراهم کنند که هم جذابیت داشته باشد و هم در رشد آنها اثر واقعی بگذارد. از طرف دیگر، شرکت ها هم با چالش های متعددی در فضای اقتصادی امروز ایران روبرو هستند که طبیعتاً نمی توان رفع همه آنها را بر عهده دولت گذاشت. پس پیدا کردن تعادل میان این دو اهمیت فراوانی پیدا کرده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که مسئولیت اجرای طرح دانش بنیان را بر عهده گرفته است، تلاش کرده مزایایی برای شرکت های تحت حمایت خود فراهم کند که به جای سودآوری مستقیم، به آنها کمک کند تا با موانع کمتری در مسیر خود روبرو شوند و به عبارت دیگر راه برای آنها هموار شود. این مزایا با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین نهادهای بانکی و دولتی متعدد فراهم می شود که در ادامه به آنها بیشتر می پردازیم.

 

مزایای شرکت دانش بنیان

همان طور که گفتیم، مزایای دانش بنیان بیشتر بر روی فراهم کردن بستر رشد و توسعه شرکت ها تمرکز می کنند. به همین دلیل، عجیب نیست که ببینید اکثر موارد آنها برای راحت کردن کار شرکت ها طراحی شده اند و بسته به نیاز موجود، هر مجموعه متقاضی می تواند درخواست خود برای بهره مندی از یک مزیت معین را به معاونت علمی اعلام کند. معاونت سپس با بررسی شرایط شرکت و به خصوص رتبه بندی کسب شده توسط آن در ارزیابی، تصمیم می گیرد که آیا مزیت مورد نظر باید به شرکت تعلق بگیرد یا خیر و در چه سطحی امکان عرضه آن وجود دارد.

به طور کلی مزایای دانش بنیان به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. تسهیلات
  2. حمایت ها
  3. معافیت ها

تسهیلات اغلب به شکل وام، کمک بلاعوض و کمک به یافتن سرمایه گذار یافت می شوند و به شدت مورد توجه شرکت ها هستند. میزان وام توسط معاونت پس از بررسی شرکت مشخص می شود، اما بازپرداخت آن بسته به مبلغ می تواند تا سه سال هم زمان داشته باشد. این در حالی است که کمک های بلاعوض برای اهدافی مانند توسعه محصول، راه اندازی خط تولید، نمونه سازی و… ارائه می شوند.

حمایت ها شامل بیش از 110 برنامه حمایتی متفاوت با همکاری نهادهای دیگر هستند که مسائلی مانند اعطای اعتبار مالیاتی، خدمات امریه سربازی، خدمات استقرار در پارک های علم و فناوری، مجوز کار در محیط مسکونی و… جزو آن قرار می گیرند. حمایت ها موضوع گسترده ای است و دعوت می کنیم اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید، به مقاله ما در خصوص آن مراجعه کنید.

در نهایت معافیت ها را داریم که این گروه هم شامل زیرشاخه های متعددی می شوند و اغلب در فهرست برنامه های حمایتی 110 گانه می توان ردپای آنها را پیدا کرد. برای مثال معافیت پرداخت حق بیمه قراردادها، معافیت از پرداخت تعرفه گمرکی (برای واردات تجهیزات مورد نیاز یا صادرات محصول تولید شده) و در نهایت معافیت سربازی (امریه سربازی) در این دسته قرار می گیرند.

 

 

مزایای ثبت شرکت دانش بنیان نوپا

برای شرکت هایی که تازه آغاز به کار کرده اند و از نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نوپا محسوب می شوند، بسیاری از مزایای دانش بنیان می توانند به عنوان روش های توسعه سریع و آسان در نظر گرفته شوند. به این شرکت ها وام تعلق می گیرد، توسعه خط تولید محصولاتشان تسهیل می شود، فضا برای فعالیت در مناطق مسکونی یا پارک های علم و فناوری اعطا می گردد و در نمایشگاه های مرتبط با حوزه فعالیتشان می توانند خارج از نوبت و با هزینه به مراتب کمتر حضور پیدا کنند. این موارد تنها بخشی از مزایایی است که تأییدیه دانش بنیان برای شرکت های نوپا به همراه می آورد.

به این ترتیب، اگر یک مجموعه نوپا هستید و به تازگی کسب و کارتان به جایی رسیده است که می تواند روی پای خود بایستد، پیشنهاد ما بدون شک بهره برداری از مزایای دانش بنیان به منظور تسهیل فرآیند توسعه و پیشرفت شما خواهد بود. این موضوع البته نیازمند آن است که مسیر پیش روی خود را بشناسید و در مجموعه فن بنیان می توانیم به عنوان مشاور، این راه را برای شما شفاف سازی کنیم.

 

روش ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت کردن شرکت دانش بنیان مراحل و شرایط خاص خود را دارد که باید با این مراحل به خوبی آشنا باشید تا بتوانید بدون مشکل اقدام به ثبت شرکت دانش بنیان کنید. به طور خلاصه باید بدانید که در مرحله اول باید ابتدا یک شرکت ثبت کنید و پس از آن به دنبال دریافت تاییدیه های دانش بنیان باشید. در صورتی که پایه اصلی شرکت شما علم و دانش باشد و به تایید معاونت فرهنگی ریاست جمهوری برسد، شرکت شما به یک شرکت دانش بنیان تبدیل شده و می توانید از مزایای این شرکت بهره‌مند شوید. در مقاله ثبت شرکت دانش بنیان به طور کامل مراحل ثبت شرکت از ابتدا تا انتها توضیح داده شده است و می توانید با مطالعه این مقاله خودتان برای ثبت شرکت دانش بنیان اقدام فرمایید.

 

دریافت تأییدیه دانش بنیان

اگر با مطالعه این مطلب به این فکر افتاده اید که در خصوص تأییدیه دانش بنیان بیشتر بدانید یا برای دریافت آن اقدام نمایید، کارشناسان ما در فن بنیان آماده اند که در اسرع وقت هر آنچه که بخواهید در اختیار شما قرار دهند. دقت داشته باشید که این حوزه به علت فقدان شفاف سازی از طرف نهادهای مسئول با انبوهی از مشاوران ناآگاه و نابلد پر شده است که درک درستی از فرآیندهای مورد نیاز برای پاسخگویی به نیازهای متقاضیان این تأییدیه ندارند. اما سابقه ما و تجربه ای که در این حوزه بدست آورده ایم، گواهی بر توانایی و دانش ما در این خصوص است که به کمک آن، می توانیم شما را در تمام مسیر تا دریافت تضمینی تأییدیه همراهی کنیم. تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

 

دریافت مشاوره دانش بنیان

اگر میخواهید که شرکت شما یک شرکت دانش بنیان باشد و از مزایای ذکر شده بهره مند شوید، می توانید از مشاوره دانش بنیان توسط مشاورین حرفه ای ما استفاده کنید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند؛ همچنین در صورت تمایل می توانید دریافت تاییدات دانش بنیان را به ما بسپارید تا با خیال راحت و در کمترین زمان ممکن دانش بنیان شوید. برای دریافت مشاوره می توانید روی لینک زیر کلیک کرده و درخواست خود را برای ما ثبت کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس حاصل فرمایند.

 

مشاوره دانش بنیان

مقالات مرتبط

فرم درخواست مشاوره

برای جلسه مشاوره لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.