مشاوره دانش بنیان در حوزه شیمی مواد پیشرفته و پلیمری

مشاوره دانش بنیان در حوزه شیمی مواد پیشرفته و پلیمری

قوانین حمایتی تصویب شده برای شرکت های دانش بنیان، دولت را موظف به فراهم کردن شرایط رشد و توسعه این مجموعه ها می‌کند. این قوانین بسته به حوزه های فناوری اصلی کشور دارای دسته بندی های متعددی هستند که یکی از آنها هم حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری شیمیایی نام دارد.

این حوزه جایی است که بیش از همه به علم شیمی‌ و به خصوص تولید محصولات پلیمری، کامپوزیتی و نانو در زمینه های گوناگون توجه شده و ساز و کاری برای حمایت از فعالان در این عرصه ها تدارک دیده شده است، البته با این شرط که فعالیت مورد نظر بتواند پیش نیازهای طرح مورد نظر را برآورده کند.
مشاوره دانش بنیان در حوزه شیمی بر اساس دسته بندی فهرست کالا و خدمات دانش بنیان که در حکم عیار بررسی و ارزیابی این تولیدات می‌باشد، پنج دسته اصلی برای حوزه مواد پیشرفته در نظر گرفته شده است:

  • محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی
  • پلیمرها و کامپوزیت ها
  • فناوری نانو
  • سرامیک ها و فلزات
  • بسته های دانش فنی واحدهای پالایشی و پتروشیمی

محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی بزرگترین دسته در بین این پنج گروه هستند که شامل تنوع محصول بسیار بالایی هم می‌باشند. پوشرنگ های پیشرفته و صنعتی، انواع جوهرهای چاپ، رزین ها و افزودنی های پلیمری، چسب های پیشرفته پلیمری، برخی محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده، روغن ها و گریس های صنعتی پیشرفته، اسیدها و بازهای پیشرفته با تولید صنعتی، حلال های مدرن صنعتی، پیل های سوختی، باتری ها، کاتالیست ها و افزودنی های سنتزی در این گروه قرار می‌گیرند.

دسته پلیمرها و کامپوزیت ها نیازمند آن هستند که بتوانید تولیدات خود را با خواص بهبود یافته نسبت به نمونه های مشابه در بازار عرضه کنید. آلیاژهای پلیمری، پلیمرهای هوشمند، مستربچ های پلیمری، پلیمرهای زیست تخریب پذیر، آمیزه های لاستیکی با خواص ویژه، کامپوزیت های پلیمری با خواص ویژه، کامپوزیت های هیبریدی، الیاف صنعتی و منسوجات هوشمند جزو محصولات این دسته هستند.

مشاوره دانش بنیان در حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری شیمیایی

فناوری نانو نیازی به معرفی ندارد، اما آنچه در فهرست برای این حوزه مشخص شده است شامل تولید نانو ذرات، نانوامولسیون ها، مواد نانو ساختار، نانو میله ها، نانو لایه ها، نانو پوشش ها، محصولات کشاورزی بر پایه نانو، نانو جاذب ها، منسوجات نانو، تولیدات مبتنی بر نانو الکترونیک، نانو سیالات، نانو کاتالیست ها و نانو کامپوزیت ها هستند.
دسته سرامیک ها و فلزات هم مثل پلیمرها بیش از هر چیز وابسته به مشاهده خواص و کاربردهای ویژه در محصول هستند. برای مثال می‌توان مواد اولیه سرامیکی، سرامیک های پیشرفته، آلیاژهای سبک، آلیاژهای دما بالا، فولادهای پیشرفته، انواع سوپرآلیاژ، آلیاژهای هوشمند و پوشش های فلزی را در این دسته نام برد که پتانسیل دریافت تأییدیه دارند.

بسته های دانش فنی واحدهای پالایش و پتروشیمی‌هم دقیقا به همین شکل تعریف می‌شوند. بسته دانش فنی برای اهدافی مانند بهینه سازی فرآیندهای پالایشی، نمک زدایی از نفت خام، افزایش کیفیت فرآورده های هیدروکربنی و نرم افزارهای پیشرفته شبیه سازی و مدل سازی پایین دستی نفت و صنایع مربوط به آن جزو این گروه می‌باشند.

 

 دانش بنیان شدن در حوزه شیمی و مواد پیشرفته

دریافت تأییدیه در این حوزه بیش از هر چیز به سطح فناوری محصول شما برمیگردد. منظور از سطح فناوری این است که ماده پیشرفته یا فناوری به کار رفته برای تولید محصول مرتبط با آن نسبت به آنچه که در این حوزه به عنوان روتین فناوری شناخته می‌شود، سطح بالاتری داشته باشد.

برای مثال گرچه دسته ای برای مواد آرایشی و بهداشتی وجود دارد، اما هر محصولی در این حوزه الزاماً قادر نیست تأییدیه دریافت کند و باید کالای تولید شده بتواند در سطح جهانی با محصولات مشابه خود رقابت داشته باشد. هدف از این امر به یکی از بندهای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان برمیگردد که کالای تولید شده یا باید از خروج ارز از کشور مانع شود یا بتواند از خارج کشور ارزآوری نماید.
یک روش بسیار ایده آل برای اینکه تشخیص بدهید آیا محصول شما توانایی دریافت تأییدیه را دارد یا خیر، مراجعه به فهرست کالا و خدمات دانش بنیان است. در فهرست در قسمت مواد پیشرفته، محصولاتی به عنوان مثال آورده شده اند که اگر آنها را ارائه کنید بخش قابل توجهی از مسیر کار برایتان هموار می‌شود.

به عنوان مثال می‌توان بازدارنده های خوردگی و رسوب را نام برد که در صورتی که سنتز و فرمولاسیون آنها کار مجموعه شما باشد و با برون سپاری آن را انجام نداده باشید، بخت بلندی در دریافت تأییدیه خواهید داشت.

دریافت تأییدیه دانش بنیان در حوزه شیمی

مجموعه فن بنیان به عنوان یکی از مشاوران تخصصی در حوزه دانش بنیان، مفتخر است که خدمات خود برای دریافت تأییدیه دانش بنیان را در اختیار تمام عزیزانی قرار دهد که در زمینه مواد پیشرفته و محصولات مرتبط با آنها فعالیت می‌کنند.

سابقه طولانی، تسلط بر فرآیند دریافت گواهی و توانایی همراهی با شما در تمام مراحل بررسی اولیه، ارزیابی و صدور نهایی تأییدیه مهمترین برگ برنده های ما در مقایسه با مجموعه های مشابه در این حوزه می‌باشد.

کارشناسان ما آماده هستند که در اسرع وقت به صورت کاملا رایگان پتانسیل اولیه شما را ارزیابی نموده و در صورتی که محصول شما به صورت بالقوه دارای شرایط دانش بنیان باشد، خدمات ما را در اختیار شما قرار دهند. تنها کافی است با ما تماس بگیرید تا از این خدمت بهره مند شوید.

مشاوره در حوزه مواد پیشرفته دانش بنیان

فرم درخواست مشاوره

برای جلسه مشاوره لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.