چگونه استعلام شرکت های دانش بنیان انجام می‌شود؟

چگونه استعلام شرکت های دانش بنیان انجام می‌شود؟

کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان مرجع رسمی استعلام شرکت‌ های دانش بنیان در ایران است. این کارگروه زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌باشد.

استفاده از هر گونه حمایت‌های قانونی و تسهیلات دانش بنیان منوط به استعلام دستگاه اجراکننده حمایت از دبیرخانه این کارگروه است. اجرای تمامی حمایت‌های قانونی نیز باید مطابق دستورالعمل‌های اجرایی مصوب همین کارگروه باشد.

گفتنی است شرکت های دانش بنیانی که در فهرست این کارگروه قرار می‌گیرند از تاریخ تایید تا سه سال می‌توانند از حمایت‌های قانونی استفاده نمایند. بعد از این مدت، شرکت‌ها مجدد مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت که در صورت تایید مجدد به مدت سه سال دیگر نام آن‌ها در این فهرست باقی می‌ماند، ولی در صورت تایید نشدن، از این فهرست حذف خواهند شد.

بنابراین، تمامی مجموعه‌‌هایی که نام آن‌ها در سامانه ارزیابی شرکت‌‌ها و موسسات دانش بنیان آمده است مورد ارزیابی قرار گرفته و تایید شده‌اند.

مطالبی که در این مقاله از فن بنیان می‌خوانیم:

 

بنر فن بنیان مقاله

 

استعلام شرکت دانش بنیان

استعلام شرکت های دانش بنیان

فهرست بروز شرکت های مورد تایید کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان در آدرس اینترنتی pub.daneshbonyan.ir قابل مشاهده است که این آدرس اینترنتی، زیرمجموعه ای از سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد. برای استعلام دانش بنیان بودن یک شرکت، می توان از طریق جست و جوی نام ثبتی شرکت یا شناسه ملی، در این فهرست اقدام کرد. همچنین اطلاعات مربوط به نوع شرکت دانش بنیان نیز به شکل نموداری در سایت و یک آمار کلی موجود است. در حال حاضر بیش از هشت هزار شرکت، موفق به اخذ تاییدیه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شده اند.

استعلام شرکت دانش بنیان سایت
بخشی از اطلاعات موجود در وبسایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

 


همچنین در فن بنیان می‌خوانید:

شرایط تامین دفتر کاری شرکت های دانش بنیان

تجاری سازی طرح های شرکت های دانش بنیان 


موارد فهرستِ سامانه ارزیابی و بررسی صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان

نام شرکت: اسم ثبتی شرکت در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری در این قسمت نمایش داده می شود.

شناسه ملی: شناسه ملی هر شرکت از یازده رقم تشکیل شده است و مختص به خود آن شرکت است و از زمان ثبت شرکت تا انحلال شرکت و حتی بعد از آن نیز تغییر نخواهد کرد . با استفاده از شناسه ملی، می توان اطلاعات کلی از شرکت ثبت شده بدست آورد.

نوع مجوز دانش بنیان: گواهی تأییدیه دانش بنیان بسته به محصول یا خدمت ارائه شده، انواع گوناگونی دارد که شامل نوپا نوع1، نوپا نوع2، نوپا نوع3، تولیدی نوع1، تولیدی نوع2، تولیدی نوع3 می باشد.

استان: این گزینه برای دسته بندی شرکت های دانش بنیان بر اساس استان اصلی محل فعالیت آن ها استفاده می شود.

حوزه فناوری: حوزه های فعالیتی که شرکت های دانش بنیان در آن ها موفق به دریافت تأییدیه می شوند شامل ۹ حوزه مختلف است.

تاریخ تأیید: بر اساس تاریخ تأیید نیز می توان ترتیب فهرست را تغییر داد. این گزینه برای بررسی تعداد شرکت های تأیید شده در هر بازه زمانی یا دریافت اطلاعات آخرین شرکت های تأیید شده استفاده می شود.

شماره تماس شرکت: شامل شماره ثابت شرکت می باشد.

برخی افراد از اطلاعات نمایش داده شده و بودن آنها در دسترس عموم ابراز نگرانی میکنند. توضیحات مربوط به شرکت ها و ارتباط با آنها بسیار کلی هستند و هیچ مطلب کاملی درباره محصول و جزئییات آن نمایش داده نمیشود بنابراین از این بابت هیچگونه نگران نباشید.

شیوه استعلام در وبسایت دانش بنیان

اطلاعات دیگر در سایت استعلام شرکت‌های دانش بنیان

اطلاعات در این وبسایت همواره با توجه به ثبت شدن شرکت های دانش بنیان، به روز رسانی میشوند و موارد کلی دیگری از جمله آمار به روز نوع شرکت های دانش بنیان بر اساس حوزه فعالیت طی سالهای آتی نمایش داده میشود. این شرکت ها بر اساس 9 حوزه ی فناوری مانند اطلاعات و نرم افزار،  کشاورزی، برق و الکترونیک، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، دارو و درمان و  فناوری شیمیایی… نمایش داده میشوند.

شیوه استعلام شرکت دانش بنیان

مشاوره تخصصی در حوزه های مختلف فناوری دانش بنیان

انتخاب حوزه ی فناوری درست و ورود به دنیای دانش بنیان با آگاهی ودانش کامل شرط اول در گذر از مراحل صلاحیت و اخذ گواهی دانش بنیان می باشد. در فن بنیان، کارشناسان و پشتیبانان حرفه ای ما با داشتن سالها تجربه و سابقه کار درخشان، علاوه بر مشاوره عمومی، به شما در زمینه های تخصصی، مشاوره می‌دهند.

 

بنر مشاوره دانش بنیان

مقالات مرتبط

فرم درخواست مشاوره

برای جلسه مشاوره لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.