مشاوره تخصصی شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی

دسته بندی


محبوب ترین پروژه ها


مشاوره تخصصی دانش بنیان تجاری سازی
۱۸ مهر ۱۴۰۲

مجموعه ها و شرکت های متعددی هر ساله برای برخورداری از حمایت های طرح ...

مشاوره تخصصی دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی
۱۸ مهر ۱۴۰۲

فهرست کالا و خدمات دانش بنیان دو حوزه تخصصی جداگانه را برای علوم پزشکی ...

مشاوره تخصصی شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی
۷ دی ۱۴۰۱

هزاران سال است که کشاورزی بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان به شمار می‌آید. بخش ...

مشاوره دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات و نرم افزارهای رایانه ای
۱۶ فروردین ۱۴۰۰

با رشد و توسعه فناوری اطلاعات و تسلط پیدا کردن آن بر ارکان مختلف ...

مشاوره دانش بنیان در حوزه برق و الکترونیک، فوتونیک و مخابرات
۱۶ فروردین ۱۴۰۰

تولید تجهیزات الکترونیکی یا هر وسیله دیگری که در حوزه صنعت برق، ابزارآلات لیزری ...

مشاوره تخصصی دانش بنیان در حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته
۱۶ فروردین ۱۴۰۰

دسته بندی ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته جزو دسته های بزرگتر در فهرست کالا ...

برچسب ها


مشاوره تخصصی شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی

هزاران سال است که کشاورزی بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان به شمار می‌آید. بخش عمده تغذیه جوامع بشری به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از فرآورده های تولیدی این حوزه بهره می‌برند و بنابراین چندان عجیب نیست که تمرکز فراوانی بر روی توسعه فناوری های مرتبط با این زمینه و بهبود شرایط محصولات بدست آمده از طریق آن هستیم.

با همین مسیر فکری می‌توان متوجه شد که چرا فهرست کالا و خدمات دانش بنیان یک حوزه تخصصی را به کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی اختصاص داده است.
فهرست کالا و خدمات برای این حوزه چهار دسته اصلی را در نظر گرفته است:

 • مواد اولیه و فرمولاسیون غذایی
 • تولیدات گیاهی
 • تولیدات دام، طیور، آبزیان، زنبور عسل و گرده افشان
 • محصولات مبتنی بر میکروارگانیسم

مواد اولیه و فرمولاسیون شامل طیف وسیعی از محصولات و خروجی های غذایی است که گرچه به خودی خود به عنوان خوراک به حساب نمی‌آیند، اما در خوراک ها (هم خوراک انسانی و هم خوراک دامی) نقش موثر و حتی حیاتی را بازی می‌کنند و اگر می‌خواهید شرکت دانش بنیان صنایع غذایی داشته باشید باید زیرشاخه های اصلی در این دسته که شامل موارد زیر می‌شوند را بدانید:

 • ابداع و ارائه روش های استخراج و سنتر در مقیاس صنعتی (مانند اسید آمینه ها، رنگ های خوراکی و آنزیم های گیاهی)
 • توسعه افزودنی های بهبود دهنده خواص عملکردی (قوام دهنده ها، نگهدارنده های طبیعی و ژل های بهبود دهنده) و
 • توسعه فرمولاسیون فرآورده های غذایی با ویژگی های خاص مانند غذاهای رژیمی.

تولیدات گیاهی تعریف راحت تری دارند: هر محصولی که از نظر فنی از طریق زراعت (کاشت، داشت و برداشت) بدست می‌آید، به کمک فناوری شرکت های قرار گرفته در این دسته به شکلی ارتقا یافته و یک پله بالاتر از همتایان خود در بازار قرار می‌گیرد. این دسته شامل زیرشاخه های تولیدات بدست آمده از موارد زیر است:

 • به زراعی
 • کشت بافت و سلول های گیاهی پیشرفته حداقل در سطح گلخانه ای
 • به نژادی با روش های کلاسیک یا مدرن و تولید کود و سم غیرشیمیایی و غیرمیکروبی

مشاوره فن بنیان، طرح جهش دانش بنیان

 

مشاوره دانش بنیان در حوزه تولیدات گیاهی

تولیدات دام، طیور، آبزیان، زنبور عسل و گرده افشان در میان دسته های حوزه کشاورزی بزرگترین دسته به حساب می‌آید، گرچه زیرشاخه های اندکی دارد. در این دسته تولیدات مرتبط با خوراک دام که به شکل های مختلف ارتقا یافته اند و روش های کلاسیک و نوین به نژادی دام را داریم.

خوراک دام باید حتماً در مقیاس صنعتی قابل تولید باشند و به اصطلاح دارای گرید دامی باشند، جدا از اینکه باید سطح فناوری آنها نسبت به سطح میانگین بازار هم اثبات شود.
محصولات مبتنی بر میکروارگانیسم ها هم دسته آخر هستند که شامل پرورش آفت کش های زیستی، تولید محصولات پروبیوتیک و سین بیوتیک، استارترها، آنزیم ها، جلبک ها، مخمرها، کودهای بیولوژیک، سویه های مهندسی شده و میکروارگانیسم های جدید و منحصر به فرد می‌باشند.

شرایط دریافت تاییدیه دانش بنیان در حوزه کشاورزی

تمام محصولاتی که قصد دارند تأییدیه دانش بنیان بگیرند، باید مورد ارزیابی قرار بگیرند. این کار با مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می‌شود و انجام آن از طریق چند مرحله ارزیابی صورت می‌گیرد. این ارزیابی ها به کمک کارشناسان متخصص در زمینه مورد بحث انجام شده و در نهایت معاونت رای می‌دهد که آیا متقاضی شرایط دریافت تأییدیه را دارد یا خیر.
گرچه هر حوزه به صورت جداگانه بررسی می‌شود، اما شمای کلی شرایطی که به دریافت تأییدیه منجر می‌شود اغلب مشخص است. محصولاتی که قصد دریافت تأییدیه را دارند به صورت کلی باید دارای سه شرط باشند:

 1. باید دارای سطح فناوری بالایی باشند.
 2. باید هسته مرکزی عملگر آنها در محل شرکت متقاضی تولید شده باشد.
 3. باید طرح آنها به شکلی توسعه یافته باشد که به کمک آن در حال حاضر فروش داشته باشند یا بتوانند در آینده از آن درآمدزایی کنند.

این سه شرط مشخص می‌کند که محصول نباید صرفا یک ایده باشد و باید تا جایی توسعه یافته باشد که مطمئن باشید در صورت دریافت حمایت، می‌توانید از طریق آن درآمدزایی کنید. میزان این درآمدزایی برای دریافت تأییدیه چندان مهم نیست، اما سطح حمایت های شما را دستخوش تغییرات گسترده ای می‌کند.

از طرف دیگر، سطح فناوری باید بالا باشد، یعنی به نسبت آنچه که میانگین فناوری در حوزه مربوطه به حساب می‌آید، محصول یا خدمت شما امکانات بیشتری در اختیار مصرف کننده قرار بدهد.

تماس برای مشاوره تخصصی دانش بنیان

 

کشاورزی دانش بنیان فن بنیان

در نهایت هم هسته مرکزی عملگر را داریم که باید تولید خود متقاضی باشد. هسته مرکزی عملگر یعنی بخشی از محصول یا خدمت که بدون آن، کل عملیات طراحی شده زیر سوال می‌رود.

برای مثال اهمیتی ندارد که خوراک رژیمی شما به کمک چه دستگاهی یا چه مواد اولیه ای تولید می‌شود، اما اهمیت دارد که متدولوژی و کنترل کیفیت آن در محل شرکت انجام شده و تمام فرآیند توسط محققان داخلی صورت بگیرد.
با داشتن این شرایط می‌توان به پتانسیل اولیه محصول باور داشت، اما همچنان حجم عظیمی از نکات ریز و درشت وجود دارند که نباید دستکم گرفته شوند و بدون اطلاع از آنها نمی‌توانید ارائه مناسبی به ارزیاب معاونت علمی داشته و در نتیجه ریسک رد شدن خود را به شدت بالا می‌برید. در چنین موقعیتی است که مجموعه ما می‌تواند به یاری شما بیاید.

دریافت تأییدیه دانش بنیان کشاورزی

مجموعه فن بنیان با سابقه چندین و چند ساله در زمینه دریافت تأییدیه دانش بنیان در زمینه های مختلف و حوزه های گوناگون این قانون، خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

به کمک ما می‌توانید ابتدا پتانسیل محصول خود را متوجه شوید، مسیر انتخاب حوزه مناسب در فهرست را برای خود ساده کنید و در نهایت در راهی قرار بگیرید که تا حد امکان احتمال تأیید شدن شما را افزایش بدهد.

برای آن دسته از شرکت هایی که با این مسیر آشنا نیستند یا قصد دارند انجام آن را به یک مجموعه متخصص بسپرند، خدمات ما با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت در اختیار شما خواهد بود و تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت از آنها بهره مند شوید.

مشاوره تخصصی دانش بنیان فن بنیان

به این مطلب امتیاز دهید
فرم درخواست مشاوره

برای جلسه مشاوره لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.