مشاوره تخصصی دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی

مشاوره تخصصی دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی

فهرست کالا و خدمات دانش بنیان دو حوزه تخصصی جداگانه را برای علوم پزشکی در نظر گرفته است. یک حوزه به نام دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان شناخته می‌شود که رابطه نزدیکی با علوم آلی و به خصوص شیمی دارد، در حالی که حوزه دیگر به نام وسایل، تجهیزات و ملزومات پزشکی شناخته می‌شود.

ملزومات پزشکی به صورت خلاصه شامل تمام ادوات و دستگاه هایی هستند که سطوح متفاوتی از پیچیدگی در ساخت و نحوه کارکرد داشته و کمتر می توان حضور فرمولاسیون مواد شیمیایی را در آنها مشاهده کرد.

تمرکز در این حوزه بر روی توسعه ابزارها و وسایلی است که می‌توانند در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها به پزشکان کمک کرده و اغلب به سمت مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی پزشکی سوق پیدا می‌کند.
در فهرست کالا و خدمات این حوزه به عنوان یکی از دسته هایی شناخته می‌شود که با انبوهی از تولیدات متفاوت سر و کار دارد. بر این اساس پنج دسته برای زیرشاخه های آن در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

 • تجهیزات و ملزومات پزشکی
 • تجهیزات و ملزومات دندان پزشکی
 • تجهیزات و مواد آزمایشگاه طبی
 • تجهیزات بیمارستانی
 • تجهیزات پیشرفته آزمون کالیبراسیون تجهیزات پزشکی

دسته اول دانش بنیان تجهیزات پزشکی، شامل طراحی و ساخت تجهیزات تشخیصی، طراحی و ساخت تجهیزات بازتوانی و توان بخشی، طراحی و ساخت ملزومات درمانی پیشرفته، تجهیزات و سامانه های مطالعات علوم شناختی و عصبی در آزمایشگاه و ملزومات مصرفی در بیمارستان است.

انواع دستگاه های ثبت و نمایش سیگنال های حیاتی، میکروسکوپ های جراحی، آندوسکوپ و کلونوسکوب، آنژیوسکوپ، اسپیرومتر، تونومتر، دستگاه های CPAP، ادیومتر، تمپانومتر، دستگاه های تشخیصی با اشعه ایکس، دستگاه های تشخیص و درمان با پرتوی گاما، لاپاراسکوپ، پاچی متر، ادوات فوندوس فوتوگرافی، آنژیوگراف چشمی، تجهیزات مهندسی ژنتیک مانند NGS، سیستم های هیتومورفومتری، ویلچرهای توان بخشی مخصوص، الکتروشوک قلبی، پمپ خون جراحی قلب باز، پیس میکر اینترنال و اکسترنال، ونتیلاتور، دستگاه‌های بیهوشی، سمعک پیشرفته، پروتز شنوایی، بیو ایمپلنت ها، انواع سنگ شکن ها، پمپ های تزریقی دقیق، اکسیژن سازها، کانترهای پیشرفته، انواع اسنت، نخ های تخصصی جراحی، چسب بخیه، فیلتر و صافی دیالیز و انبوهی از محصولات دیگر جزو این شاخه قرار می‌گیرند.

تجهیزات پزشکی دانش بنیان فن بنیان

 

مشاوره حرفه ای دانش بنیان فن بنیان
تجهیزات دندان پزشکی شامل دو زیرشاخه می‌شود:

 1. شاخه اول طراحی و ساخت تجهیزات فرآیند دندان پزشکی مانند ایرموتور یونیت، توربین یونیت و آنگل یونیت، ایمپلنت دندانی و انواع کامپوزیت های مربوطه بوده است و
 2. دسته دوم شامل طراحی و ساخت تجهیزات لابراتوری مانند کستینگ ماشین القایی، پودرهای پیشرفته پرسلن و آلیاژها می‌باشد. این ادوات روتین هستند و معمولا طبق فهرست چک می‌شوند.

تجهیزات و مواد آزمایشگاه طبی شامل ده گروه می‌شود که شامل موارد زیر هستند:

 1. سیستم های اتوماتیک میکروب شناسی
 2. میکروپیپت
 3. اتوآنالایزرهای هماتولوژی
 4. ایمونوواسی آنالایزر
 5. الکترولیت آنالایزر
 6. آنالایزر گازهای خونی
 7. سل کانتر اتوماتیک
 8. کواگلومتر
 9. دستگاه فلیم فوتومتر و
 10. دستگاه اندازه گیری قند خون

تجهیزات بیمارستانی هم تنها دو شاخه دارند که شامل تجهیزات پیشرفته استریل و طراحی و ساخت ادوات پیشرفته مدیریت پسماند (مانند بی خطرسازهای پلاسمایی یا مایکروویو) می‌شود. این گروه هم مانند تجهیزات دندان پزشکی از روی فهرست و طبق یک فرآیند استاندارد بررسی می‌شوند.
در نهایت تجهیزات پیشرفته آزمون کالیبراسیون تجهیزات پزشکی را داریم که شامل تجهیزات آزمون، بررسی، کالیبراسیون و تنظیم انواع دستگاه های ذکر شده در قسمت های قبل خواهد بود.

شرایط دریافت تاییدیه دانش بنیان تجهیزات پزشکی

هر کدام از حوزه های دانش بنیان بر اساس اصول و نکات خاصی بررسی می‌شود که ذکر همه آنها در این مطلب نمی‌گنجد. حوزه تجهیزات پزشکی هم از این امر مستثنی نیست و اینجا هم با انبوهی از مسائل ریز و درشت روبرو هستیم که در دریافت یا عدم دریافت تأییدیه شما اثر مستقیم می‌گذارند. با این وجود، سه شرط اصلی همواره باید مد نظر قرار بگیرد:

 1. سطح بالای فناوری محصول
 2. تولید هسته مرکزی عملگر در محل شرکت
 3. درآمدزایی بالقوه و حتی بالفعل

سطح بالای فناوری به این معناست که محصول یا خدمت تولیدی شما نسبت به آنچه که در حوزه آن میانگین به حساب می‌آید، سطح فناوری بالاتری داشته باشد. برای مثال اگر تجهیزات کالیبراسیون موجود در بازار دارای دقت میلی متری باشند، محصولی که برای تأییدیه اقدام می‌کند بهتر است در محدوده دقت میکرومتری قرار داشته باشد.

لوازم و تجهیزات پزشکی دانش بنیان
هسته مرکزی عملگر یعنی آن بخشی از محصول که بدون آن، شالوده کارکردی سیستم از هم می‌پاشد. بدنه یک دستگاه MRI و نحوه ساخت آن برای ارزیاب مهم نخواهد بود، اما سیستم پردازشگر و برنامه نوشته شده برای آن اهمیت فراوانی دارد و بدون آن تنها با یک بدنه بزرگ و سنگین روبرو خواهیم بود. عملکرد تحت لیسانس یک تولیدکننده خارجی نیز در این قسمت رد می‌شود.
درآمدزایی بالقوه و بالفعل به این معناست که طرح باید در صورت دریافت حمایت، بتواند برای شرکت درآمدزایی داشته باشد و در واقع قابلیت تولید سود اقتصادی در آن مشاهده شود. اگر در حال حاضر توانسته باشید به این درآمدزایی برسید هم حتی بهتر خواهد بود.

میزان این درآمدزایی در دریافت یا عدم دریافت تأییدیه مهم نیست، اما اثر مستقیم بر حمایت هایی خواهد داشت که قرار است در اختیار شما قرار بگیرد.
با تمام این تفاسیر، پر واضح است که با فرآیند دشوار و طولانی مدتی روبرو هستیم. در این وضعیت داشتن یک مشاور و کسی که کارهای دریافت تأییدیه را پیگیری کند و در عین حال تضمین نماید که بتوانید به هدف خود برسید اهمیت فراوانی دارد. این همان کاری است که مجموعه فن بنیان بر عهده می‌گیرد.

دریافت تأییدیه تجهیزات پزشکی دانش بنیان

فن بنیان به عنوان مشاور تخصصی حوزه دانش بنیان، قادر است از اولین گام های اقدام برای ثبت نام تا نحوه استفاده از حمایت های این حوزه در کنار شما قدم برداشته و مسیر را برایتان هموار سازد.

اگر می‌خواهید بدانید محصولتان تا چه اندازه دارای پتانسیل دریافت تأییدیه است، اگر می‌خواهید از حمایت های دانش بنیان معینی برخوردار شوید و حتی اگر می‌خواهید بدانید چه کارهایی باید برای توسعه محصول کنونی خود انجام دهید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و به سرعت پاسخ مد نظرتان را دریافت کنید.

مجموعه ما با داشتن سابقه طولانی در این زمینه، تضمین کننده حفظ زمان و سرمایه شما خواهد بود و کمک می‌کند تا در صورت امکان، به راحتی هرچه تمام تر تأییدیه خود را دریافت نمایید.

مشاوره حوزه های تخصصی دانش بنیان فن بنیان

 

فرم درخواست مشاوره

برای جلسه مشاوره لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.