حمایت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های دانش بنیان

حمایت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های دانش بنیان

با مطرح شدن بحث بورس و اوراق بهادار در اقتصاد کشور، عملکرد بسیاری از شرکت‌ها با شرایط آنها در بورس سنجیده می‌شود. در حقیقت امروزه بورس نه تنها معیاری برای سهامداران به منظور پایش عملکرد شرکت‌هاست، بلکه اعتبار و جایگاه این مجموعه‌ها را هم تقویت و تثبیت می‌کند. در کنار این امر، نباید فراموش کرد که حضور در بورس هم برای اقتصاد خرد و هم برای اقتصاد کلان کشور اهمیت فراوانی پیدا کرده است و می‌تواند در مقابله با چالش‌های اقتصادی برای همه ارکان جامعه موثر باشد.
با در نظر داشتن تمام این مزایا، عجیب نیست که می‌بینیم بخضی از حمایت‌های ارائه شده برای شرکت‌های دانش بنیان به بحث سهام، بورس و نحوه حضور در این فضا اختصاص پیدا کرده است. از همه کسانی که می‌خواهند در خصوص نحوه بهره گیری از این خدمت بدانند یا به خرید و فروش سهام چنین شرکت‌هایی بپردازند، دعوت می‌کنیم تا با ما در این مطلب همراه باشند.

حمایت‌های شرکت دانش بنیان

اگرنیم نگاهی به مقالات مربوط به «حمایت های دانش بنیان» در سایت ما بیاندازید، حتماً تا به حال می‌دانید که با چه ساختاری روبرو هستید. اما برای کسانی که در این زمینه اطلاعات ناقص دارند یا می‌خواهند به صورت جامع و خلاصه بدانند که این حمایت ها شامل چه مواردی است، به آنها می‌پردازیم. طرح دانش بنیان برای حمایت از شرکت هایی که گواهی آن را دریافت می‌کنند، 110 برنامه متفاوت در نظر گرفته است که هر کدام در یک حوزه متفاوت به رشد و توسعه مجموعه کمک می‌کنند. شرکت ها پس از دریافت تأییدیه، می‌توانند از طریق کارتابلی که برای ارتباط با سازمان های مسئول در اختیارشان قرار گرفته است درخواست خود برای بهره مندی از هر کدام از این حمایت ها را مطرح کنند.
دقت داشته باشید که این برنامه ها برای کمک به شرکت طراحی شده اند و نه دخل و تصرف در فعالیت های آن، بنابراین عمده حمایت های ارائه شده با هدف رفع موانع مالی، تسهیل پیگیری کارها در سازمان های دولتی و در مجموع کم کردن از دردسرهایی ارائه می‌شوند که به طور مستمر کسب و کارها را در کشورمان آزار می‌دهند. برای مثال، حمایت‌های گمرکی تلاش می‌کند مسیر را برای واردات و صادرات این مجموعه ها هموار کند تا معطلی کمتری در گمرک داشته باشند و نیازی نباشد برای وارد و خارج کردن کالاهای مورد نیازشان دوندگی کنند.
بخشی از این 110 برنامه هم بر روی بحث سهام و حضور در بورس متمرکز شده است. اینکه این حمایت ها دقیقا چه کاری برای شرکت انجام می‌دهند، در ادامه بیشتر برایتان باز می‌شود.

سهام دانش بنیان

شرکت‌های دانش بنیان مثل بسیاری از کسب و کارهای مشابه، می‌توانند سهام خود را به صورت عام به فروش برسانند. با این حال برای این کار نیازمند حضور در بورس هستند. حضور در بورس نیازمند گذشتن از فیلترهای متعددی است و طبیعتاً برای بسیاری از مجموعه ها نه تنها منتفع نیست، بلکه وقت و هزینه زیادی را هم از پرسنل مدیریت گرفته و بالطبع سودآوری از طریق آن هم تضمین شده نیست. این امر باعث می‌شود عمده شرکت‌های تازه تأسیس و استارت آپ‌ها چندان علاقه ای برای اقدام برای این منظور نداشته باشند. این عدم رغبت به ورود به این حوزه باعث شده است که معاونت علمی‌و فناوری ریاست جمهوری به عنوان مجری و مسئول طرح دانش بنیان، برای تسهیل این فرآیند و کمک به شرکت های تحت حمایت خود آستین بالا بزند.
حمایت کنونی برای این مجموعه‌ها شامل دو بخش است:

1. حمایت از ورود شرکت‌ها به بورس
2. مشاوره ورود به بورس و فرابورس

گاهی شرکت می‌خواهد پتانسیل خود در ورود به بورس را بررسی کند، اما به یک متخصص مجرب با نظر قابل اطمینان دسترسی ندارد. در چنین حالتی خدمت مشاوره به کار می‌آید. معاونت علمی‌شرکت را به یک مشاور معتمد معرفی می‌کند که قابلیت شرکت را برای پذیرش در بورس و فرابورس بررسی کرده و در صورت نیاز، تسهیلات معاونت علمی‌برای هر کدام از این دو را به شما معرفی می‌کند. اما اگر به توانایی کسب و کار اعتماد دارید و به دنبال راهی برای ورود به این بازارها هستید، معاونت علمی‌با حمایت ورود شرکت‌ها، بخشی از هزینه‌های ابتدایی پذیرش را تقبل کرده و به عبارتی مجموعه را زیر بال و پر خود می‌گیرد.

پس از ورود به بازار مد نظر، معاونت علمی‌به حمایت از شرکت‌هایی که برای این امر اقدام کرده اند ادامه می‌دهد. این کار در قالب معرفی کسب و کارهای حاضر در بازار (چه بورس و چه فرابورس)، کمک‌های مالی بعدی به آنها و راحت تر شدن روند درخواست برای تسهیلات و حمایت‌های دیگر صورت می‌گیرد و در نهایت مسیر به گونه ای هموار می‌شود که هم سهامداران قدیم و هم سهامداران جدید این شرکت‌ها بتوانند با کمترین دردسر در اقتصاد دانش بنیان کشور سهیم باشند.

خرید سهام شرکت دانش بنیان

اگر می‌خواهید در خصوص خرید سهام مجموعه‌هایی که تحت این طرح حمایت می‌شوند بیشتر بدانید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین اگر قصد دارید برای شرکت خود از این حمایت بهره مند شوید یا می‌خواهید با دریافت گواهی در آینده به سراغ آن بروید، خدمات مجموعه فن بنیان به عنوان یکی از برترین پلتفرم‌های ارائه دهنده خدمات مشاوره این حوزه در اختیار شما قرار می‌گیرد. می‌توانید در خصوص فرآیند دریافت تأییدیه، رزومه ما و چگونگی پیشبرد مراحل کار از همکاران ما سوال کنید تا در صورت تمایل، کارشناسان ما به یاری شما بشتابند.

مقالات مرتبط

فرم درخواست مشاوره

برای جلسه مشاوره لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های درج شده تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.